HUB Property Iran

سوالات متداول

برای خرید ملک در قبرس شمالی، مدارک مشخصی مورد نیاز است. این مدارک، مدارک پایه ای هستند و تقریبا تمام افراد می توانند این مدارک را تهیه کنند. اگر در رابطه با تهیه این مدارک مشکل یا سوالی دارید، با ما در ارتباط باشید

اصل و کپی از تمامی صفحات گذرنامه

ارائه ی شناسنامه کلیه اعضای خانواده

ارائه ی سند ملک (در صورت داشتن ملک دیگر در قبرس شمالی)

ارائه ی اصل و کپی قراردادهای فروش ملک (در صورت خرید و فروش در قبرس شمالی)

ارائه ی اصل و کپی قرارداهای اجاره (درصورتی که ساکن قبرس شمالی هستید)

ارائه ی گواهی عدم سوپیشینه

ترجمه سند ازدواج برای زوجین

داشتن حداقل ۶ تمبر به زبان ترکی

اولین نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که هر فرد برای سرمایه گذاری می تواند چندین ملک در قبرس شمالی خریداری کند. اما می تواند حداکثر یک سند تک برگ دریافت نماید حداکثر متراژ برای خرید ملک 1338 مترمربع به ازای هر نفر است. اما اگر مالک ملکی که خریداری می کنید فردی غیر قبرسی باشد این محدودیت وجود نخواهد داشت. مهاجرینی که قصد خرید خانه و یا هر ملکی در قبرس شمالی را دارند در گام اول بایستی درخواست خرید خود را در انجمن شهرداری قبرس شمالی ثبت نمایند.

از طرف دیگر، شما نباید در کشور خود و یا در قبرس شمالی، سوء پیشینه کیفری داشته باشید. داشتن عدم سوء پیشینه یکی از شرایط اولیه خرید ملک در قبرس شمالی است

 

سلسه مراتب خرید ملک در قبرس شمالی

اگر شما هم علاقه مند به خرید ملک در قبرس شمالی هستید، باید مراحلی را جهت خرید ملک طی کنید. برخی از این مراحل، در همه کشورها مشترک هستند و به ایران یا قبرس شمالی محدود نمی شوند. برخی از این مراحل هم مخصوص قبرس شمالی هستند و بر اساس شرایط خاص این کشور وجود دارند. در ادامه بصورت کامل این مراحل را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما تمام تلاش خود را کرده ایم که این توضیحات کامل باشد پس کمی وقت بگذارید و این مراحل را کامل مطالعه نمایید:

انتخاب ملک : مطمئنا اولین قدم برای خرید ملک، پیدا کردن ملک مورد نظر است! اول باید ملک را پیدا کنید. ملکی که با شرایط شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد. هم با شرایط مالی شما، هم با سلیقه و نیازهای شما از یک ملک. از طرف دیگر ملک مورد نظر باید از نظر قیمت، قیمت مناسبی داشته باشد و باید در شهری و البته منطقه ای از شهر واقع شده باشد که آینده خوبی داشته باشد و یک سرمایه گذاری موفق به حساب بیاید. پیدا کردن ملکی که از هر نظر ایده آل باشد، کار نسبتا سختی است. شما اگر در تهران زندگی می کنید، اگر بخواهید یک ملک ایده آل خریداری کنید باید مدتها وقت بگذارید و در نهایت شاید هم موفق نشوید! اینجاست که وجود یک مشاوره کار کشته و کار بلد و مسلط به کار شما می آید. مشاور می داند که یک ملک در کدام شهر، در کدام منطقه شهر و در کدام پروژه ساختمانی از ارزش خرید بالایی برخودار است. همچنین مشاورین با آشنایی کامل نسبت به سازنده ها، می دانند که ملک های ساخته شده توسط کدام سازنده از ارزش بالاتری برخودار است! پس انتخاب مشاور، می تواند اولین گام قبل از انتخاب ملک مناسب باشد. ما در هاب با تکیه بر تجربه 16 ساله خود، به شما اطمینان می دهیم که با توجه به بودجه و شرایط شما، ایده آل ترین ملک ممکن را برای شما پیدا کنیم.

پیش پرداخت : بعد از اینکه ملک را پیدا کردید مرحله بعد نشست و مذاکره با فروشنده است. شما در نظر بگیرید که بخواهید در ایران ملک بخریید. سر و کله زدن با فروشنده هم زبان دارای سختی های خاص خود است. حال فرض کنید که با یک خارجی بخواهید مذاکره کنید! چه باید بگویید و چه نباید بگویید! آیا می توان بر سر قیمت چانه زنی کرد یا خیر؟ آیا ملکی که یافته اید ارزش دارد که به هر قیمتی آن را بدست آورید؟ اینجاست که وجود یک راهنما و مشاور که به همه این موارد مسلط باشد، کاملا ضروری به نظر می رسد. اما به صورت مقدماتی این را بدانید که مطابق قواعد معاملات ملک در قبرس شمالی، اگر از ملک خاصی خوشتان آمد و با فروشنده بر سرقیمت و شرایط پرداخت به توافق رسیدید، باید مبلغی بین 2500 تا 5000 پوند به عنوان پیش پرداخت (همان بیعانه خودمان ) بپردازید تا فروشنده از خرید شما مطمئن شود و ملک را برای شما نگه دارد!

بررسی ملک : این مرحله تقریبا مختص قبرس شمالی است. در ایران این مرحله به نام اداره ثبت شناخته می شود که ملک از نظر مالیات و مشکلات احتمالی نظیر وام مسکن و … مورد بررسی قرار گیرد. اما در قبرس شمالی پس از پرداخت ودیعه به فروشنده، خریدار باید شخصا به یک وکیل مراجعه نماید و تا وکیل ملک را از نظر مشکلات قانونی احتمالی ، انواع اقساط و وام های مسکن و … بررسی نماید. اینجاست که وجود یک شرکت مشاور در کنار شما، کاملا ملموس و لازم به نظر می رسد چرا که مرحله بررسی قانونی مشکلات احتمالی ملک را به طور کامل انجام می دهد. لازم است بداند، در صورتی که ملک از هر نظر دچار مشکل باشد، قرار داد باطل و مبلغ ودیعه باید به شما بازگردانده شود!

تنظیم قرارداد : پس از اتمام مراحل بالا،  قرارداد خرید ملک در دفتر اسناد رسمی و توسط وکیل به زبان انگلیسی تنظیم می‌شود. در این قرارداد باید تمام مشخصات ملک و معامله، قیمت ملک، شرایط پرداخت توافق شده و … ثبت  می شود. اینجا هم می توان وجود مشاوری که تمامی این مراحل را بصورت کامل و با اطلاع کامل از قوانین انجام دهد، کاملا محسوس است. قرارداد باید در حضور خریدار، فروشنده و همینطور دو شاهد صورت گیرد. در نهایت مطابق عرف معاملات ملک در قبرس شمالی، اولین مبلغ قسط ملک باید حداکثر طی 30 روز به فروشنده پرداخت شود.

.

پرداخت مالیات و اداره ثبت :  در نظر داشته باشید پس از اتمام مراحل بالا، فروشنده و خریدار باید مالیات انتقال ملک را پرداخت نمایند. پس از پرداخت مالیات که مبلغ مشخصی است، باید برای ثبت انتقال مالکیت، به اداره ثبت اسناد قبرس شمالی مراجعه نمایید.

و تمام،

مبارک باشد. شما در یک کشور خارجی موفق به خرید ملک شده اید که این سرمایه گذاری فواید بی شماری برای شما خواهد داشت که مهم ترین آن اقامت یک کشور اروپایی است

قطعا شما به عنوان خریدار می خواهید بدانید خرید ملک در قبرس شمالی چه فوایدی برای شما خواهد داشت. در ادامه می کوشیم این مزایا را بصورت شفاف و کامل برای شما تشریح نماییم. پس این مزایا را بطور کامل مطالعه نمایید:

اقامت قبرس شمالی

اولین و مهم ترین دلیل ممکن برای خرید ملک در قبرس شمالی این است که شما می توانید با خرید ملک اقامت قبرس شمالی را دریافت نمایید و در نهایت این اقامت منتج به شهروندی قبرس شمالی می شود. این اقامت دائم و شهروندی به منزله داشتن یک پاسپورت اروپایی و البته سرمایه گذاری به پوند می باشد که می تواند سرمایه شما را از نوسانات قیمت ارز محفوظ بدارد. البته دریافت اقامت دائم قبرس شمالی، بصورت مرحله ای اتفاق می افتد. مرحله اول، یک ساله، مرحله دوم دو ساله و مرحله سوم، دو ساله و در نهایت پس از گذشت 5 سال، می توانید برای اقامت دائم قبرس شمالی اقدام نمایید.

اقامت برای دیگر اعضای خانواده

از جمله مزایای قبرس شمالی برای شما که دارای خانواده هستید این است که این اقامت علاوه بر شما، به تمامی اعضای خانواده شما اعطا خواهد شد. این قانون مشخص قبرس شمالی است و بدون هیچ پرسشی این اقامت به همه اعضای خانواده اعطا خواهد شد. اما باید بدانید که بر اساس تعداد اعضای خانواده شرایط ملکی که خریداری می کنید متفاوت خواهد بود. این شرایط بصورت زیر است:

برای یک خانواده دو نفره یعنی یک زوج، خرید حداقل یک سوئیت برای اقامت دائم ضروری است.

برای یک خانواده سه نفره، حداقل یک ملک یک خوابه ضروری است.

برای یک خانواده چهار نفره، حداقل یک ملک دو خوابه ضروری است.

در صورتی که خرید شما پنت هاوس و یا زمینی باشد که اجازه ساخت داشته باشد، می توان برای تعداد بیشتر از 4 نفر اقامت گرفت.

بهره‌گیری از امکانات قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

وقتی در قبرس شمالی ملک بخرید و اقامت بگیرید، حتی اگر این اقامت، اقامت دائم نباشد، دولت قبرس شمالی به شما این حق را اعطا می کند که فرزندان شما به طور رایگان در مدارس این کشور تحصیل نمایند. علاوه بر این، تمامی خدمات درمانی این کشور برای شما و اعضای خانواده تان رایگان خواهند بود. قانون رایگان بودن تمامی خدمات درمانی، در اکثر کشورهای مدرن و توسعه یافته دنیا وجود دارد. البته باید حق بیمه سالیانه خود را پرداخت نمایید که خدماتی که دریافت می کنید در برابر هزینه ای که پرداخت می کنید، کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

سرمایه گذاری مطمئن در قبرس شمالی

وقتی در ایران زندگی می کنیم، نوسانات شدید قیمت ارز و بی ارزش شدن روز به روز پول ملی، چیزی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. این که ببینیم سرمایه ای که برای بدست آوردن آن سالها زحمت کشیده ایم روز به روز جلوی چشمان ما آب می شود، بسیار ناراحت کننده است. یکی از بزرگترین مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی این است که چون خرید و فروش ملک در این کشور با ارز قدرتمند پوند انگلیس انجام می شود، سرمایه شما همواره به پوند خواهد بود و دیگر نگران نوسانات قیمت ارز نخواهید بود.

علاوه بر این، شما می توانید از ملک خود به پوند انگلیس اجاره دریافت نمایید که این خود یک منبع درآمد ارزی عالی به حساب می آید. مضاف بر این، قیمت ملک در قبرس سالیانه مقداری رشد دارد که این رشد، باعث افزایش سرمایه شما به پوند خواهد شد. این نکات، نکات نهفته ای هستند که با خرید ملک می توانید از آنها بهره ببرید.

در کنار تمام موارد ذکر شده بخاطر داشته باشید که خرید ملک در قبرس شمالی برای دولت این کشور بسیار مهم است و شما به عنوان خریدار و کسی که سرمایه وارد این کشور می نمایید، همواره مورد حمایت دولت این کشور خواهید بود. دولت قبرس شمالی ارزش و قدر سرمایه هایی که از خارج وارد این کشور می شوند را می داند و سعی در هدایت این سرمایه ها به سمت ساخت کشوری قدرتمند و توسعه یافته دارد.

خرید ملک بصورت اقساطی

وقتی شما قصد خرید ملک در قبرس را دارید، دو گزینه پیش رو خواهید داشت. اول اینکه ملک آماده استفاده را خریداری نمایید و دوم اینکه ملکی که هنوز در مرحله ساخت است را بخرید. طبیعتا ملکی که زمان تحویل آن دو سال دیگر است، قیمت بسیار مناسب تری نسبت به ملک ساخته شده خواهد داشت و این یک فرصت برای شما خواهد بود که ملک را به قیمت ارزان تر بخرید و پس از ساخت، سرمایه تان به طور خودکار افزایش خواهد یافت

در هر دو حالت یعنی خرید ملک ساخته شده یا در حال ساخت، شما می توانید ملک را بصورت اقساطی خریداری کنید. این که چه مبلغی را باید بعنوان پیش پرداخت بپردازید و اقساط ملک چند ساله خواهند بود، بسته به شرکت سازنده ملک متفاوت است. شرکت های سازنده شرایط پرداخت متنوعی برای خریداران در نظر می گیرند.

اما بطور معمول در قبرس شرکت های سازنده و فروشندگان ملک، مبلغ 30 الی 40 درصد از کل مبلغ ملک را بصورت پیش پرداخت دریافت می کنند و مابقی مبلغ در اقساط 2 تا 5 ساله پرداخت خواهند شد.

لازم است بدانید بسته به شرکت سازنده که هم مبلغ پیش پرداخت می تواند متفاوت باشد و هم تعداد سال های پرداخت اقساط! بنابراین شرایط کاملا شناور است و این بر عهده ماست که با توجه به شرایط پرداخت شما (شرایط پرداخت اولیه و شرایط پرداخت اقساط بصورت ماهیانه) بهترین ملک ممکن را برای شما پیدا کنیم.

امنیت در قبرس شمالی

کشور قبرس شمال یکی از امن ترین کشورهایی است که می توانید در نظر داشته باشید. قبرس شمالی در سالهای اخیر مطابق آمار همواره در بین 10 کشور امن دنیا بوده است. این به این معناست که می توانید  به همراه خانواده تان در آرامش کامل زندگی کنید. چه نعمتی بالاتر از این آرامش …

آب و هوای قبرس شمالی

در مورد آب و هوای قبرس، مطالب بسیار زیادی در اینترنت و در همین وب سایت ما درج شده است. بر کسی پوشیده نیست که قبرس شمالی نگین مدیترانه است! جزیره ای که میانه مدیترانه با آب و هوای بسیار متعادل و مطبوع که معنای واقعی کلمه از آن لذت خواهید برد.

این جزیره به خاطر شرایط آب و هوایی بسیار خوب، سواحل زیبای مدیترانه ای و زیرساخت های مناسب گردشگری، همواره مورد توجه توریست های اروپایی بوده است و هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران زیادی است.

شما می توانید بسته به بودجه و شرایط اقتصادی خودتان، یک خانه ویلایی در سواحل زیبای شهرهای مختلف خریداری نمایید و یا یک واحد آپارتمان در پروژه های ساحلی و یا حتی پروژه های میانه شهر. این بسته به سلیقه شما خواهد داشت. ما در هاب آمادگی این را داریم که بهترین پروژه های ممکن را به شما معرفی و برای شما تور بازدید از این پروژه ها را برگزار نماییم تا با خیال راحت و آگاهی و بازدید از بهترین پروژه های موجود در قبرس شمالی، در نهایت تصمیم گیری نمایید.

شرایط اقتصادی در قبرس شمالی

در سال 2021 در مجله معتبر FORBES مقاله ای منتشر شد که در آن کشور قبرس را یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری و خرید ملک معرفی کرد. این مقاله تاثیر زیادی در جذب سرمایه از کشورهای مختلف داشت و مردم اروپایی و همینطور ثروتمندان خاورمیانه و همینطور روس ها، شروع به خرید ملک در این کشور نمودند. قبرس شمالی بخاطر قوانین حمایت از سرمایه گذاری خارجی طی سالیان گذشته، تبدیل به یک کشور بین المللی شده است و می توان گفت امروزه مردم از کشورهای مختلف در این کشور زندگی می کنند.

از طرف دیگر، اقتصاد قبرس شمالی با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و آب و هوای بسیار عالی، بر پایه ی توریسم و گردشگری و همینطور کشاورزی است. سالیانه تعداد زیادی از مسافران جهت گذراندن تعطیلات به این کشور سفر می کنند. این موضوع سبب رونق صنعت هتلداری در این کشور شده است.

با توجه به خاک مرغوب، کشاورزی در قبرس شمالی نیز یکی از فعالیت های اصلی مردم بومی بحساب می آید.

وقتی شما قصد خرید ملک در قبرس را دارید، دو گزینه پیش رو خواهید داشت. اول اینکه ملک آماده استفاده را خریداری نمایید و دوم اینکه ملکی که هنوز در مرحله ساخت است را بخرید. طبیعتا ملکی که زمان تحویل آن دو سال دیگر است، قیمت بسیار مناسب تری نسبت به ملک ساخته شده خواهد داشت و این یک فرصت برای شما خواهد بود که ملک را به قیمت ارزان تر بخرید و پس از ساخت، سرمایه تان به طور خودکار افزایش خواهد یافت

در هر دو حالت یعنی خرید ملک ساخته شده یا در حال ساخت، شما می توانید ملک را بصورت اقساطی خریداری کنید. این که چه مبلغی را باید بعنوان پیش پرداخت بپردازید و اقساط ملک چند ساله خواهند بود، بسته به شرکت سازنده ملک متفاوت است. شرکت های سازنده شرایط پرداخت متنوعی برای خریداران در نظر می گیرند.

اما بطور معمول در قبرس شرکت های سازنده و فروشندگان ملک، مبلغ 30 الی 40 درصد از کل مبلغ ملک را بصورت پیش پرداخت دریافت می کنند و مابقی مبلغ در اقساط 2 تا 5 ساله پرداخت خواهند شد.

لازم است بدانید بسته به شرکت سازنده که هم مبلغ پیش پرداخت می تواند متفاوت باشد و هم تعداد سال های پرداخت اقساط! بنابراین شرایط کاملا شناور است و این بر عهده ماست که با توجه به شرایط پرداخت شما (شرایط پرداخت اولیه و شرایط پرداخت اقساط بصورت ماهیانه) بهترین ملک ممکن را برای شما پیدا کنیم.

جالب است بدانید مانند ایران، شما می توانید برای خرید ملک در قبرس وام مسکن بگیرید!

البته بانک های قبرس شمالی، وام های مختلفی را پیشنهاد می دهند که بازپرداخت آن 5 تا 12 ساله است.

واحد اصلی پول قبرس شمالی همان لیر ترکیه می باشد و پول خرد آن کورووش نامیده می شود لازم به ذکر است ارزهای معتبری مانند یورو، دلار و پوند انگلستان دقیقا مانند لیر قابل استفاده برای رفع احتیاجات روزانه است. همچنین قیمت گذاری املاک در قبرس شمالی به پوند انگلستان می باشد که این خود برتری شگفت انگیزی در مقایسه با سایر کشورها برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی ایجاد میکند. 

مردم قبرس شمالی به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند، همچنین اکثر آنان به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

افراد زیر 18 سال (تا قبل از 18 سالگی) و بالاي 60 سال نیازي به دریافت اجازه اقامت برای ماندن در قبرس شمالی نداشته و می توانند تا زمانی که بخواهند در جزیره اقامت داشته باشند. همچنین با سرمایه گذاری در قبرس امکان اقامت برای تمامی اعضای خانواده وجود دارد

مسلما با توجه به نوع زندگی هر شخص میزان هزینه زندگی متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین و برای یک زندگی عادی دانشجویی بدون احتساب شهریه و مسکن حدودا ماهانه 300 دلار می باشد. همچنین برای هزینه زندگی ماهانه یک خانواده بدون در نظر گرفتن محل سکونت به شرح ذیل می باشد
خانواده دو نفره : حدودا 850 دلار
خانواده سه نفره : حدودا 1000 دلار
خانواده چهار نفره : حدودا 1200 دلار
لازم به ذکر است که محاسبه هزینه های بالا طبق سطح یک زندگی متوسط رو به بالا می باشد و کسانی هستند که کمتر از این نیز هزینه می کنند

خیر، بر اساس مصوبه جدید دولت قبرس شمالی، افراد خارجی براي دریافت گواهینامه رانندگی می بایستی در آزمون کتبی و عملی شرکت کنند که این امر حدود سه هفته زمان می برد و مستلزم پرداخت هزینه 500 لیر می باشد، ولی در گذشته افراد فقط با ارائه ترجمه گواهی نامه و مبلغی ناچیز قادر به اخذ گواهینامه بودند.
بله، مراکزی نظیر رستوران ، آرایشگاه و بسیاری از کسب و کارهابی نظیر ساختمان سازی و شهرک سازی، اجاره ی ماشین، صرافی، هتل داری و … که توسط ایرانیان اداره می گردد، وجود دارد.

قوانين اجتماعی و مدنی در قبرس شمالی كاملا الگو گرفته از كشور انگلستان می باشد، تمامی افراد از هر قشر و گروهی از نظر حقوق اجتماعی يكسان بوده و تبعيضی بين افراد وجود ندارد. تمامی نيروهايی اداری، دولتی و خصوصی این کشور بر اين باورند كه هرگز نبايد هيچ حقی از هيچ انساني ضايع گردد

معمولا به علت جمعیت کم و وجود شهرهای نه چندان بزرگ اتوبوس ها مخصوص دانشجویان بوده و به صورت رایگان دانشجویان را در داخل شهر به دانشگاه و برعکس منتقل میکند. برای تردد بین شهرها اتوبوس های بین شهری مسافران را به شهرهای مختلف جابه جا می کند. با توجه به وجود انواع شرکت های اجاره ماشین و قیمت مناسب آن اکثر توریست ها از این گزینه استفاده می نمایند. همچنین اکثر دانشجویان و سرمایه گذاران برای جابه جایی با توجه به بودجه خود به گزینه خرید ماشین شخصی و یا دوچرخه روی می آورند.

تاکسی به مانند همه ی کشورهای توریستی در تمام نقاط قبرس شمالی قابل دسترسی می باشد و تاکسی ها به صورت در بستی و شخصی کار می کنند و معمولا برای رفع احتیاجات ضروری استفاده می شود. هزینه تاکسی در داخل شهر حدود 12 لیر و بین شهری بر حسب کیلومتر محاسبه می شود.

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گیرند