HUB Property Iran

درباره قبرس شمالی

معرفی قبرس شمالی

فهرست مطالب

تاریخچه

قبرس جزیره ای در شرق دریای مدیترانه در نزدیک ترین موقعیت به اروپا می باشد. قبرس شمالی با قدمتی در حدود 10,000 سال، در سال های اخیر به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری، آموزشی، خدمات پزشکی، و سرمایه گذاری بین المللی در جهان به دلایل متعدد قلمداد می شود.

قبرس شمالی

اولین سکونت در جزیره قبرس قبل از میلاد تخمین زده می شود که در 10000 سال قبل از میلاد آغاز شد. در کاوش های باستان شناسی مشاهده می شود که اولین بقایای انسان در جزیره مصادف با عصر نوسنگی است. گلدان های سفالی کشف شده در نتیجه تحقیقات این عقیده را تقویت می کند که اولین ساکنان جزیره اهل آناتولی هستند.

مشخص است که زندگی در قبرس در دوره انتقال به عصر برنز تغییر کرد. قبل از میلاد مسیح به لطف ذخایر مسی که در دهه 3000 کشف شد، مردم ساکن قبرس ابزار مسی می ساختند که می توانستند در همه زمینه های زندگی از آن استفاده کنند . در این دوره زمانی که سکونتگاه ها از مصر، سوریه و فلسطین در جزیره آغاز شد، تولید و تجارت بر پایه مس توسعه یافت. ثروتی که با مس آغاز شد، علاقه مردم ساکن در منطقه مدیترانه را به این جزیره افزایش داد.

دریافت مشاوره

جهت رزرو وقت مشاوره فرم زیر را پر کرده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

حمل و نقل و سفر به قبرس شمالی

حمل و نقل در قبرس شمالی

جزیره قبرس با بافت تاریخی و زیبایی های طبیعی ، مقصدی عالی برای کسانی است که مایل به یک سفر فرهنگی و تعطیلات دریایی گرم هستند و فرصت های منحصر به فردی را برای گردشگران و افراد محلی فراهم می کند. هم چنین گزینه های زیادی برای حمل و نقل به جمهوری ترک قبرس شمالی وجود دارد که در تمام فصول یک مقصد مناسبی برای سفر است.

خودرو

از آنجاییکه قبرس یک جزیره می باشد لذا هیچ حمل و نقل زمینی به قبرس شمالی وجود ندارد با این حال، کسانی که می خواهند با وسایل نقلیه خود به جزیره بروند می توانند از کشتی های خودرویی استفاده کنند. کشتی های خودرویی که از بندر تاشوچو در مرسین حرکت می کنند و پس از طی ۷ ساعت سفر دریایی به قبرس می رسند. توصیه می شود کسانی که این روش حمل و نقل را ترجیح می دهند از چند هفته قبل رزرو کشتی خود را انجام دهند. رانندگی در قبرس شمالی از سمت چپ است و این یکی از نکات اصلی است که رانندگان باید بدانند. اگر بیش از ۳۰ روز در کشور بمانید، گواهینامه رانندگی شما باید با گواهی نامه جمهوری ترک قبرس شمالی تمدید شود.

هواپیما

یکی از پرطرفدارترین روش های حمل و نقل به قبرس، حمل و نقل هوایی است. امکان پرواز مستقیم از ترکیه به جمهوری ترک قبرس شمالی وجود دارد. پروازهای برنامه ریزی شده به قبرس شمالی از بسیاری از شهرهای ترکیه به ویژه استانبول، ازمیر، آدانا، آنکارا و آنتالیا انجام می شود. کسانی که از کشورهای دیگر می آیند می توانند از طریق ترکیه به قبرس برسند. خطوط هوایی مانند ترکیش ایرلاینز، پگاسوس و آنادولو جت طبق برنامه، پروازهایی از ترکیه به قبرس دارند. پرواز بین ترکیه و قبرس به طور متوسط ۵۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. فرودگاه ارجان برای حمل و نقل هوایی به قبرس شمالی استفاده می شود. فرودگاه ارجان در ۲۵ کیلومتری نیکوزیا، ۴۴ کیلومتری گیرنه، ۵۱ کیلومتری فاماگوستا و ۶۲ کیلومتری گوزل یورت قرار دارد. فرودگاه جدید ارجان باز شده است و پرواز های مستقیم از اروپا و ترکیه به آن صورت می گیرد در آینده ای نزدیک با کشورهای آسیایی هم قرارداد خواهد داشت و پروازها مسقتیم انجام خواهد شد اتوبوس برای رفتن به تمام شهرها از فرودگاه در دسترس است. در عین حال، تاکسی یا کرایه خودرو نیز می تواند از گزینه های موجود باشد.

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی راه دیگری برای رسیدن به قبرس شمالی است که گزینه های مختلفی دارد. کشتی از بندر مرسین تاشوکو به کایرن یا و فاماگوستا و نیز از آلانیا به کایرنیا وجود دارد. سفرهای روزانه و منظمی در مسیر وجود دارد که شامل اتوبوس های دریایی نیز می شود. سفر با کشتی تقریباً ۶ تا ۹ ساعت و با اتوبوس دریایی تقریباً ۲.۵ ساعت طول می کشد.

حمل و نقل شهری

در جمهوری ترک قبرس شمالی، اتوبوس و تاکسی برای حمل و نقل شهری استفاده می شوند. هم چنین گزینه اجاره خودرو در داخل کشور نیز بسیار رایج است.

دریافت مشاوره

جهت رزرو وقت مشاوره فرم زیر را پر کرده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

آب و هوا و طبیعت

آب و هوای قبرس شمالی

آب و هوا

جمهوری ترک قبرس شمالی که یکی از مناطق مورد علاقه گردشگران در سال های اخیر بوده است، با زیبایی های طبیعی خیره کننده و گرمای آب و هوای مدیترانه ای خود پذیرای مهمانان است. قبرس شمالی که به خاطر سواحل زیبایش شناخته می شود، بهشت گردشگرانی است که می خواهند از دریا و ساحل لذت ببرند.
قبرس شمالی با امکان شنا و بسیاری از ورزش های آبی در امتداد خط ساحلی، شما را به لذت بردن از دریا و طبیعت از طریق هتلها و سواحل عمومی و همچنین سواحل بکر خود دعوت می کند.

سواحل عالی قبرس شمالی 

ساحل آلسانجاک از ماسه های ریز و سنگ فرش مخلوط با یکدیگر تشکیل شده و در غرب کایرنیا واقع شده است. رستوران آلسانجاک که درست در کنار ساحل قرار دارد، غذاهای لذیذی را همراه با منظرهای فوق العاده ارایه می دهد. ساحل ماره مونته که به خاطر ساحل شنی و زمین بازی کودکان اش معروف است، یکی از سواحل استاندارد در قبرس می باشد. ساحل کارپاز آلتینکوم، واقع در شبه جزیره کارپاز در شمالی ترین نقطه جزیره، گزینه ای عالی برای کسانی است که آب دریای سرد را ترجیح می دهند. 

کارپاز آلتینکوم که به عنوان زیباترین ساحل جزیره شناخته می شود، هم چنین محل یک افسانه اساطیری است. اعتقاد بر این است که آفرودیت، الهه زیبایی، در این جا متولد شده است. این ساحل که از جمله زیبایی های منحصر به فرد طبیعت است به عنوان یکی از لذت بخش ترین مکان ها برای تماشای طلوع خورشید نیز شناخته می شود

ساحل گلپسیدس که در شمال فاماگوستا قرار دارد، سومین ساحل برتر در قبرس شمالی است که اغلب مردم محلی آن را به بقیه ترجیح می دهند که با دریایی کم عمق، ساختاری مناسب برای ورزش های آبی دارد.

ساحل کایرنیا آلاگادی به خاطر لانه سازی لاکپشت هایش در تابستان معروف است. بخشی از ساحل که طولانی ترین خط ساحلی منطقه را دارد، برای لاکپشت ها در نظر گرفته شده است.

یک طبیعت جذاب

قبرس شمالی با طبیعت دست نخورده و مناظر بی نظیرش، یک شگفتی طبیعی است. کوه های بشپرمک که به نام رشته کوه کایرنیا نیز شناخته می شود در امتداد ساحل شمالی جزیره کشیده شده است. دامنه شمالی کوه که شکلی باریک و بسیار بلند دارد پوشیده از گیاهان سبز مدیترانه ای است. هم چنین مسیرهای گردشگری مختلفی در مناطق جنگلی این کوه وجود دارد که با وسعت خود بر آب و هوای جزیره تاثیر می گذارد. همچنین قبرس شمالی با داشتن شهرت به خاطر باغ های گیاه شناسی، پارک ارتفاعات سبز، آب های فیروزهای، شبه جزیره کارپاز با طبیعت بی نظیر و بسیاری از زیبایی های طبیعی دیگر، منتظر بازدید کنندگان خود است.

دریافت مشاوره

جهت رزرو وقت مشاوره فرم زیر را پر کرده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی

جمهوری ترک قبرس شمالی فرصت های آموزشی با کیفیتی را فراهم می کند و مدارس و کالج های دولتی و خصوصی دارد. تحصیل در مدارس دولتی رایگان است. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان اجباری است. به عبارت دیگر، کودک از سن ۵ تا ۱۷ سالگی آموزش می بیند . زبان اصلی آموزش در مدارس دولت ی در قبرس شمالی ترکی است. به عنوان زبان خارجی، گزینه های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی در دسترس هستند. مدارس خصوصی در واقع مدارس غیر انتفاعی هستند که آموزش را با سیستم آموزشی بریتانیا ارایه می دهند. دانش آموزان در انگلستان هم دقیقا با همین برنامه درسی تحصیل می کنند. 

کالج های خصوصی بسیاری در شهرهای نیکوزیا، فاماگوستا و کایرنیا وجود دارد. مدارس خصوصی استانداردهای آموزشی بالا با قیمت های بسیار مقرون به صرفه را در مقایسه با کشورهای اروپایی ارایه می دهند.

علاوه بر همه این ها، قبرس به خاطر دانشگاه هایش نیز بسیار معروف است. هر ساله هزاران دانشجو در این دانشگاه ها تحصیل می کنند که آموزش هایی معادل با دانشگاه های اروپا ارایه می دهند . دانشگاه ها مانند سایر مدارس در شهرهای گیرنه، نیکوزیا و فاماگوستا متمرکز هستند . مدارس و کیفیت آموزش در قبرس دانشگاه های قبرس در سطح بین المللی شناخته شده و در سراسر جهان پذیرفته شده اند. دانشگاه ها حتی بهتر از بسیاری از نقاط اروپا هستند. دانشگاه های قبرس شمالی به دلیل کیفیت آموزش زبان انگلیسی با استانداردهای بین المللی شناخته شده اند. دانشجویان بین المللی این فرصت را دارند که از اعضای هیئت علمی واجد شرایط مطابق با استانداردهای جهانی، آموزش ببینند. دروس ارایه شده زیادی وجود دارد که دانش آموزان می توانند بیاموزند. که بیشتر آنها به زبان انگلیسی هستند.

قبرس شمالی به دلیل شهریه ها و هزینه های معقول زندگی از بقیه کشورها متمایز است. شهریه نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر است. قبرس دارای استاندارد های آموزشی در سطح جهانی با امکانات عالی برای فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی دانش آموزان می باشد. همچنین گزینه های اقامتی مختلفی در دسترس است. خوابگاه های دانشجویی هم در محوطه دانشگاه و هم در اطراف شهر وجود دارند.

دریافت مشاوره

جهت رزرو وقت مشاوره فرم زیر را پر کرده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

قبرس شمالی با داشتن آب و هوای بی نظیر که فرصت تعطیلاتی خوبی را در طول سال فراهم می کند، مزایای بسیاری برای یک زندگی راحت نیز دارد. نرخ پایین جرم و جنایت و هزینه های پایین، زندگی با کیفیتی را در قبرس شمالی فراهم می کند.

قبرس یک گزینه عالی برای کسانی است که آرزوی زندگی در خارج از کشور را دارند و می خواهند از دوران بازنشستگی خود در کنار دریا لذت ببرند. از مهم ترین عوامل این انتخاب، هزینه پایین زندگی و قیمت مقرون به صرفه ملک است. اخیراً در این باره در مجله فوربس صحبت شد و بر همین مورد به عنوان مهمترین دلیل بازنشستگان برای ترجیح قبرس شمالی تأکید شد.

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه با طبیعت و آب و هوای بی نظیرش به شما این امکان را می دهد که بیشتر سال را طوری بگذرانید که انگار در تعطیلات هستید. هم چنین به دلیل داشتن محیطی تمیز و حداقل آلودگی هوا و دریا از نظر سلامتی انسان نیز از بقیه متمایز است. علاوه بر همه این ها، با میزبانی تمدن های گوناگون، آثار تاریخی و فرهنگی قبرس از بقیه متمایز است. می توان آثار بسیاری از تمدن هایی را که در شرق مدیترانه حکومت می کردند در این جا یافت.

سالانه میلیون ها بازدیدکننده به قبرس شمالی می آیند چون با وجود بنادر، قلعه ها و دیگر آثار باستانی، ارزش دیدن را دارد. قلعه کایرنیا، موزه کشتی غرق شده، قلعه سنت هیلاریون، قلعه اتللو، صومعه بالپایس، موزه باستان شناسی و نمادهای سنت بارناباس، شهر باستانی سالامیس، ستون ونیزی و قلعه کانتارا از جمله مکان هایی هستند که ارزش دیدن را دارند. شرایط زندگی در قبرس به دلیل هزینه کم، زندگی راحت و مجلل راحت تر از بسیاری کشورهای اروپایی است. قیمت های مقرون به صرفه املاک نیز در وضعیت زندگی تاثیرگذار است. شما می توانید ۲ ملک در قبرس شمالی به قیمت ۱ ملک در اروپا بخرید و از اجاره آن کسب درآمد کنید. اگر فقط می خواهید از زندگی لذت ببرید، به راحتی می توانید ملکی در کنار دریا داشته باشید. خرید خانه و دریافت اجازه اقامت در قبرس شمالی آسان است. اجازه اقامت طولانی مدت به سرمایه گذاران خارجی که املاک و مستغلات خریداری می کنند اعطا می شود. زندگی در قبرس برای خارجی ها سخت نیست. فرهنگ مدیترانه ای گرم و دلپذیر دارد. و بیش تر مردم این جزیره به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

دریافت مشاوره

جهت رزرو وقت مشاوره فرم زیر را پر کرده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

خرید املاک و حقوق قانونی

خرید ملک در قبرس شمالی

بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی که در سال های اخیر پرسود شده است، با توجه به بافت اجتماعی، فرهنگی و سهولت زندگی توجه کسانی را که قصد سرمایه گذاری دارند به خود جلب می کند. اتباع خارجی که شهروند جمهوری ترک قبرس شمالی نیستند می توانند مالک شوند. بر اساس قانون تملک املاک و اجاره های بلندمدت (خارجی) که به تصویب مجلس رسید، اتباع خارجی می توانند با تصویب هیئت وزیران در کشور صاحب ملک شوند. در عین حال، این قانون که برای خارجی ها حق اجاره بلندمدت را فراهم می کند، نیازمند انجام معاملات رسمی و درخواست های قانونی است. اتباع خارجی می توانند 1 خانه، تا 1 جریب (۱۳۳۸ مترمربع) زمین یا زمینی که ویژگی های یک مزرعه را دارد به شرط خالی بودن آن، در قبرس شمالی خریداری کنند. مساحت زمین می تواند تا ۵ هکتار باشد، مشروط بر این که ۱ واحد مسکونی در زمینی که قرار است خریداری شود وجود داشته باشد. در حالی که هیچ محدودیتی در اندازه واحدهای مسکونی در داخل سایت وجود ندارد، برای خرید خانه در مناطقی که محدودیت هایی مانند منطقه نظامی وجود دارد، باید ۳۰۰ متر فاصله وجود داشته باشد. شرکت هایی که در قبرس شمالی تاسیس شده اند، هیچ محدودیتی برای خرید املاک و مستغلات ندارند.

فرآیند خرید املاک و مستغلات در قبرس شمالی با انتخاب ملکی که قرار است خریداری شود آغاز می شود. نمایندگان فروش شرکت املاک هاب با سال ها تجربه در این کار، در کنار مشتریان خود هستند. اطلاعات حقوقی در مورد املاکی که برای خرید در نظر گرفته شده توسط شرکت املاک هاب ارایه می شود. پس از طی این مراحل، در فرایند امضای قراداد املاک نیز، شرکت املاک هاب از مشتریان خود پشتیبانی می کند.

پس از پرداخت 35 تا 40 درصد ارزش ملک خریداری شده، 0.5 درصد قیمت قرارداد ملک به عنوان حق تمبر پرداخت می گردد. سپس قرارداد به دفتر ثبت اسناد و املاک ارجاع داده می شود و حقوق خریدار تامین می گردد. در مرحله آخر برای صاحب خانه شدن در جمهوری ترک قبرس شمالی باید درخواستی برای شورای وزیران نوشت. شرکت املاک هاب از مشتریان خود در این فرآیند هم پشتیبانی می کند و درخواست را از طرف مشتری انجام می دهد . تصویب شورای وزیران به طور متوسط 60 روز طول می کشد. علاوه بر این، کلیه مجوزهای لازم برای سند زدن به نام شخص، توسط شرکت املاک هاب اخذ می شود.

اخذ مجوز اقامت در قبرس شمالی

بر اساس قوانین قبرس شمالی، اخذ مجوز اقامت برای خارجی ها در ملکی که خریداری کرده اند، منوط به مصوبه هیئت وزیران می باشد. اتباع خارجی که در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده اند در صورت عدم ارتکاب جرم و داشتن سطح درآمد مشخص می توانند برای اجازه اقامت اقدام کنند.

 

مدارک مورد نیاز

 • قرارداد فروش
 • پاسپورت و یک کپی
 • سند اقامت دریافت شده از پلیس مهاجرت
 • حساب بانکی (طبق قانون فعلی باید حدود 20000 دلار موجودی داشته باشد)
 • سندی که نشان می دهد درخواست به هیئت وزیران ارائه شده است
 • عکس گذرنامه که در ۶ ماه گذشته گرفته شده است
 • صفحه گذرنامه که تاریخ ورود و خروج به قبرس شمالی یا کاغذ سفید دریافت شده در هنگام ورود را نشان می دهد
 • فتوکپی مدارک و گذرنامه هایی که نشان دهنده روابط خانوادگی برای کودکان زیر ۱۸ سال باشد
 • سند ازدواج برای همسران
 • عدم سو پیشینه

فرآیند خرید املاک و مستغلات

خرید ملک در خارج از کشور به دلیل فرآیند غیرمعمول آن و نیز کاغذ بازی های پیچیده به زبانی ناآشنا می تواند به عنوان یک فرآیند دشوار تلقی شود. با این حال، خرید ملک در قبرس شمالی به اندازه خرید ملک در بریتانیا آسان است. کلیه مدارک قانونی فرآیند خرید، به زبان انگلیسی می باشد. در حالی که سیستم حقوقی در قبرس شمالی مبتنی بر زبان انگلیسی است، اکثر وکلای این کشور به ترکی و انگلیسی مسلط هستند. با بهره مندی از تجربه شرکت سرمایه گذاری املاک هاب در این زمینه می توانید با شرایط مناسب تنها در یک روز صاحب ملکی در قبرس شمالی شوید.

پنج مرحله آسان برای خرید ملک در قبرس شمالی

پس از یافتن ملک ایده آل خود در قبرس شمالی، آن را با دادن ودیعه برای خود رزرو کنید و از بازار فروش خارج نمایید. در قبرس شمالی می توانید هزینه ها را با پول نقد، کارت اعتباری و یا حواله بانکی و از طریق صرافی پرداخت کنید.

برای انجام رسمی معامله ملکی شما می توانید از وکیل شرکت هاب کمک بگیرید. چنانچه عجله داشته باشید می توانید وکیل جداگانه برای کار خود انتخاب کنید که هزینه ای در حدود 1500 تا 2000 پوند خواهد داشت.

 

دولت هزینه های انتقال مالکیت ملک را بر اساس ارزش ملک محاسبه خواهد کرد. حتی اگر در قبرس شمالی نیستید می توانید به وکیل خود وکالت بدهید تا فرایند خرید را ادامه دهد.

قرارداد املاک و مستغلات را به دقت بخوانید، موضوع هرچه که باشد، قراردادها باید به درستی بررسی و خوانده شوند. قرارداد ها به زبان انگلیسی تنظیم می شود. سازندگان املاک و مستغلات قراردادهای استانداردی دارند که وکیل شما باید آنها را بررسی کند تا شرایط مورد توافق در آن لحاظ شده باشد.

قراردادها به طور کلی باید شامل موارد زیر باشد:

 • جزئیات کامل ملک
 • مشخصات کامل ملک از جمله پلان طبقه برای ویژگی های جدید ساختمان
 • طرح رسمی دولتی سایت ساخت و ساز، ارائه شده توسط سازنده یا فروشنده
 • اسناد مالکیت درست و معتبر
 • برنامه های پرداخت و سررسید

پس از بررسی همه موارد و توافق طرفین بر سر آنها، می توان قرارداد را امضا کرد.
وکیلی که وکالت نامه دارد باید یک نسخه از قرارداد نهایی را از طریق فکس یا ایمیل برای خریدار ارسال کند. پس از تایید، خریدار می تواند وکالت نامه را امضا کند. وکیل شما هم چنین یک نسخه از آخرین قرارداد امضا شده را برای شما ارسال می کند. 

 

در قبرس شمالی پرداخت نهایی برای ملک باید پس از اخذ مجوز خرید انجام شود. مطمئن ترین روش پرداخت از طریق حواله بانکی است و پس از دریافت، اسناد توسط فروشنده امضا می شوند. اگر ملکی خارج از برنامه خریداری می کنید، پرداخت ها معمولا پس از اتمام حجم مشخصی از کار انجام می شود و پرداخت نهایی، اسناد مالکیت و کلید ملک شما در قبرس شمالی را تضمین می کند.

 

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است؛ نقل مکان به ملکی که خریده اید و لذت بردن از آن زیر آفتاب قبرس شمالی در سواحل زیبای مدیترانه.

 

هزینه های خرید و مالیات

برخی از مالیات ها و هزینه هایی وجود دارد که باید هنگام داشتن TRNC مطابق با قوانین خانه پرداخت شود. با این حال، مالیات پرداخت شده هنگام خرید ملک در قبرس شمالی در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار پایین است. علاوه بر این، این هزینه ها گام های مهمی برای رسمی کردن فروش شما هستند. بنابراین مالیاتی که باید هنگام خرید ملک در قبرس شمالی بپردازید چیست؟ می توانید در زیر بررسی کنید که در چه زمینه هایی چقدر باید هزینه کنید

اولین کاری که باید بعد از تعیین خانه برای خرید انجام دهید، تنظیم قرارداد فروش است. پس از تنظیم قرارداد فروش، می توانید برای مجوز اقدام کنید، مالیات خود را بپردازید و صاحب خانه خود شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید در صفحه اصلی فرآیند خرید ملک را بررسی کنید.

 

هزینه های وکالت

ساده ترین راه برای دریافت مجوز فروش املاک در قبرس شمالی، استخدام وکیل است. وکلای محلی قبرسی بهترین و قابل اعتمادترین راهنمای شما در فرآیند خرید ملک خواهند بود. شما باید با یک وکیل کار کنید تا از شرکتی که ملک را از آن خریداری کرده اید مطلع شوید، اسناد مالکیت را با سوابق در دولت محلی تأیید کنید و مجوزهای خرید ملک خود را دریافت کنید . هزینه وکلایی که در فرآیند خرید ملک در قبرس شمالی خدمت خواهند کرد بین 1500 تا 2000 پوند است. اگر در قبرس نباشید، می تواند TRNC برای خرید معاملات به وکیل خود وکالت بدهید، حتی برای فرآیند فروش هم می توان این کار را انجام داد.

 

هزینه ثبت قرارداد (هزینه تمبر)  

برای اینکه قرارداد فروش منعقد شده بین طرفین معتبر باشد، باید حق تمبر پرداخت شود.این کارمزد که عموما به عنوان حق تمبر شناخته می شود، 0.5 درصد قیمت فروش در قرارداد فروش است. به عبارت دیگر، برای یک ملک 100000 پوندی فقط 500 پوند حق تمبر وجود دارد. با قراردادی که حق تمبر پرداخت می شود، قیمت فروش و بندهای قرارداد را تضمین می کنید.

مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

مالیات دیگری که باید هنگام خرید ملک در جمهوری ترک قبرس شمالی پرداخت شود، مالیات بر ارزش افزوده است. مالیات بر ارزش افزوده بر قیمت فروش در قرارداد فروش محاسبه می شود و 5 درصد ارزش ملک خواهد بود.

هزینه انتقال سند مالکیت

مالیات دیگری که برای انتقال سند مالکیت پرداخت می شود، هزینه انتقال سند پس از صدور مجوز خرید ملک شماست که به میزان 5 درصد قیمت فروش مندرج در قرارداد پرداخت می شود.

هزینه اشتراک و سپرده ها

شما ملزم به پرداخت برخی از هزینه های اشتراک و ودیعه برای اتصال آب، برق و سایر خدمات به منزل خود از فرآیند خرید هستید. اینها به طور جداگانه به موسسات مربوطه پرداخت می شود اما به طور متوسط بین 1500 تا 2500 پوند است.

شبه‌جزیره کارپاس قبرس شمالی

شبه‌جزیره کارپاس قبرس شمالی: مقصد گردشگری طبیعی و بکر

شبه‌جزیره کارپاس در شمال شرقی قبرس شمالی واقع شده است. این شبه‌جزیره با طول 80 کیلومتر و عرض 20 کیلومتر، یکی از بزرگترین شبه‌جزیره‌های جزیره قبرس است. شبه‌جزیره کارپاس به دلیل طبیعت بکر و دست‌نخورده خود، یکی از محبوب‌ترین مقاصد

ادامه مطلب »
گردشگری در قبرس شمالی

قبرس شمالی: مقصد گردشگری جذاب با تاریخ و فرهنگ غنی

مقدمه: قبرس شمالی، بخش شمالی جزیره قبرس، یکی از مقاصد گردشگری جذاب در منطقه مدیترانه است. این کشور با تاریخ و فرهنگ غنی، سواحل زیبا و مناظر طبیعی چشم‌نواز، هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است. جغرافیا و

ادامه مطلب »
زبان قبرس شمالی: ترکی قبرسی

زبان قبرس شمالی: ترکی قبرسی

مقدمه: قبرس شمالی، کشوری در شمال جزیره قبرس، دارای زبان رسمی ترکی قبرسی است. ترکی قبرسی یک گویش از زبان ترکی است که در قبرس تکلم می شود. این گویش تحت تأثیر زبان های یونانی و فرانسوی قرار گرفته است.

ادامه مطلب »
شبه‌جزیره کارپاس قبرس شمالی

شبه‌جزیره کارپاس قبرس شمالی: مقصد گردشگری طبیعی و بکر

شبه‌جزیره کارپاس در شمال شرقی قبرس شمالی واقع شده است. این شبه‌جزیره با طول 80 کیلومتر و عرض 20 کیلومتر، یکی از بزرگترین شبه‌جزیره‌های جزیره قبرس است. شبه‌جزیره کارپاس به دلیل طبیعت بکر و دست‌نخورده خود، یکی از محبوب‌ترین مقاصد

ادامه مطلب »

چرا در قبرس شمالی ملک بخریم؟

قطعا شما به عنوان خریدار می خواهید بدانید خرید ملک در قبرس شمالی چه فوایدی برای شما خواهد داشت. در ادامه می کوشیم این مزایا را بصورت شفاف و کامل برای شما تشریح نماییم. پس این مزایا را بطور کامل

ادامه مطلب »

قوانین رانندگی در قبرس شمالی

تفاوت بزرگی که بین رانندگی در کشور ایران و کشور قبرس شمالی وجود دارد، این است که جهت حرکت خودرو ها در این کشور، مخالف هم است و جهت های رانندگی در کشور قبرس همانند کشور انگلستان به سمت چپ

ادامه مطلب »

دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گیرند